0

Para piyasalarındaki dalgalanmalar ve yükselen enflasyonla birlikte zor duruma giren şirketler konkordato ilan etmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre HBT Gıda Ürünleri mahkemeye konkordato talebiyle başvuruda bulundu. Öte yandan, MEK Eğitim Basım Yayıncılık şirketine ait bir okulun da iflas başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Gaziantep'te 2018 yılının sonlarına doğru büyük bir yükseliş gösteren konkordato ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Bununla birlikte bazı şirketler de mahkemelere iflas başvuruları yapıyor. 

Gelen son bilgilere göre HBT Gıda Ürünleri Tarım Taşımacılık Petrol Sanayi ve Ticaret Limited şirketi hakkında 23 Aralık tarihinden itibaren başlamak üzere 3 ay geçici mühlet kararı verildi. Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato mühlet talebi davasının 14 Şubat 2019'da görüleceğini duyurdu. Mahkeme konkordatonun başarıya ulaşmasının olanaklı olup olmadığının yakından incelenmesi için konkordato komiserlerinin atandığını da bildirdi. 

Eğitim Kurumu İflas Etti!

Konkordato talepleri bir bir ortaya çıkarken Gaziantep'te faaliyet gösteren ve 'Özel Eğitim Kurumu' vasfına giren bir şirketin de iflas ettiği öğrenildi.

Yine Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, MEK Eğitim Basım Yayıncılık Taşımacılık Hizmetleri Turizn İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflasına karar verilmesi yönünde talepte bulunulduğu duyuruldu. 5 Eylül tarihinde iflasın talep edildiğinin bildirildiği açıklamada dava duruşmasının 30 Ocak 2019'da görüleceği de kaydedildi. 

Gaziantep Ticaret Odası'nın üye portalında yer alan bilgilere göre, Şahinbey İlçesi'ne bağlı Fidanlık Mahallesi'nde bulunan söz konusu şirketin bir kurs ve etüt merkezi olarak faaliyet gösterdiği görülüyor.  Bununla birlikte GTO Üye Portalı'na göre şirketin e-posta adresi Gaziantep'te faaliyet gösteren ünlü bir özel hastanenin sağlık meslek lisesini işaret ediyor. Ayrıca GTO Üye Portalı'nda yer alan iş yeri adresi ile okulun adresinin aynı olması göze çarpıyor. 

Can Kaloç


Yorumlar
Bu Habere Yorum Yapın

Kayıt OlGiriş Yap


Şifremi Unuttum